3 důležité důvody ke sportu. A nejde vůbec o hubnutí!

Existuje několik dalších důležitých výhod a změn, které fyzická aktivita přináší, a které změní způsob, jak se vidíte!

Proč se vyplatí cvičit?

Pravidelné cvičení je skutečná zkouška odhodlanosti. A nejde vůbec o úsilí. Bez ohledu na to, zda se nám líbí jóga, gymnastika nebo trampolína – držet se rozhodnutí pravidelně cvičit, je mnohem obtížnější než jen rozhodnutí, že tento plán zrealizujeme.žena tančí na pláži
Pokud jde o hubnutí, je to jiné: jasný cíl a čekání na viditelné efekty mají super motivující sílu a jsou schopny dělat zázraky. Proto pro nadšence, kteří nejsou sportovci, je často tohle tím jediným argumentem, proč se začít hýbat. Je to škoda, protože kromě vedlejších účinků ve formě redukce tuku a zpevnění, jakož i ochrany před nemocemi, má fyzická aktivita řadu mnohem důležitějších a pozoruhodnějších výhod.

1.Pomocí jógy ke klidnému spánku

Instruktoři jógy nepochybují: rychlejší usínání bez otáčení se ze strany na stranu, delší, nepřetržitý spánek, který vám umožní skutečně regenerovat a probudit se plní energie – kromě flexibility a dalších zdravotních výhod je jóga ideální pro ty, kteří trpí nespavostí. Aktivace svalů během této aktivity způsobuje, že tělo je připraveno k hlubokému odpočinku a delšímu spánku. Nervový systém je uvolněn, což se zase promítá do mnohem lepší aktivity a vyšší výkonnosti těla během dne.

2. Lepší kontakt s vlastním tělem

Naše tělo dokáže mnohem víc, než si myslíme. Nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je během těhotenství a porodu. Ale nejen tento stav nám dává skvělý pohled do skrytých schopností našich těl. Při cvičení bychom se svým tělem měli prohloubit své pouto a více se s ním ztotožnit.žena cvičící jógu

3.Nakopne vás to

Ranní trénink nejen, že pomůže zvýšit váš výkon několikrát, ale také učiní vše, co děláme mnohem příjemnější a s úsměvem. Výzkum ukazuje, že ti, kteří podstoupili test, který spočíval ve vynechání ranních tréninků, pociťovali významné zhoršení své vlastní mentální nálady, což se negativně promítlo do účinků jejich práce.